Analiza pierwiastkowa włosa

Sięgnij po sprawdzoną i skuteczną metodę diagnozy swojego stanu zdrowia i zdrowia swoich bliskich

Czy wiesz, że:

zanim poznamy pierwszy objaw choroby nowotworowej, to proces zmian trwa już od co najmniej kilku lat?
Robert A. Weinberg, dyrektor Laboratorium Badań nad Rakiem w Whitehead Institute of Technology

Zakrzepice, zawały i inne choroby układu krążenia rozwijają się średnio od 7 do 10 lat, a ich widoczne objawy pojawiają się najczęściej wtedy, kiedy konieczna jest już interwencja chirurgiczna?
Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu

Depresja zwana chorobą duszy potrafi rozwijać się nawet kilkanaście miesięcy i że do 2020 r. stanie się drugą najczęstszą chorobą mieszkańców zachodniej cywilizacji po niewydolności układu krążenia?
Dane Światowej Organizacji Zdrowia

Czy wiesz, że liczba diabetyków rośnie w błyskawicznym tempie? Według wyliczeń szacunkowych w 2030 r. liczba chorych na cukrzycę w Polsce może wynieść nawet 2,5 miliona osób. Tymczasem jedna trzecia osób nie jest nawet świadoma choroby, a w momencie postawienia rozpoznania cukrzycy, obecne są już jej nieodwracalne powikłania, takie jak zaawansowana miażdżyca, niewydolność nerek i upośledzenie wzroku. Kolejnym „cichym” zabójcą – bo tak czasami bywa określana ta choroba – jest nadciśnienie tętnicze. Szacuje się, że w Polsce nawet 35% przypadków pozostaje nierozpoznanych. Ponieważ często bywa tak, że podwyższone wartości ciśnienia nie powodują wystąpienia odczuwalnych dla pacjenta objawów, choroba często diagnozowana jest po latach jej trwania.

Zaplanuj na dłużej swoje życie. Lepsze życie!

USTAL PUNKT WYJŚCIA

  • Zacznij od diagnozy swojego stanu zdrowia.
  • Stwierdź w jakim stopniu Twoje komórki są niedożywione w niezbędne do prawidłowego i zdrowego funkcjonowania pierwiastki i minerały.

DIAGNOSTYKA – dlaczego warto wybrać Analizę Pierwiastkową Włosa?

Ponieważ wynik tego badania określa zaburzenia równowagi organizmu oraz przemian pierwiastków i ich wzajemnych powiązań dużo bardziej miarodajnie niż badanie krwi czy moczu. Wynik analizy pierwiastkowej włosa pozwala więc dokładniej ocenić poziom zachwiania równowagi, które w konsekwencji może doprowadzić do wielu groźnych chorób.

Dlaczego włosy to najlepszy materiał do badania?

  • Przede wszystkim, kiedy nie dostarczamy odpowiedniej ilości pierwiastków w diecie, krew w dążeniu do zachowania równowagi, pobiera je z narządów. Dlatego na podstawie analizy krwi nie można jednoznacznie określić, jakie jest ich nagromadzenie w tkankach. Pierwiastki są bardziej stężone we włosie. Istnieje także zależność między ich ilością we włosach, a ich ilością w narządach wewnętrznych.
  • Ilość biopierwiastków we włosach jest znacznie wyższa niż w moczu czy surowicy krwi, np. zawartość wapnia jest około dwieście razy większa, a magnezu około trzydzieści razy większa. Dzięki temu, już bardzo małe stężenie biopierwiastków w organizmie daje możliwość ich oznaczania we włosach.
  • Budowa włosa dużo mówi o obecności pierwiastków w organizmie, ponieważ jest uzależniona od ilości i jakości spożywanego białka, węglowodanów, tłuszczy, witamin, składników mineralnych i wody, a także od wchłanialności w układzie pokarmowym związków, w których pierwiastek występuje.
  • Keratynowa, zewnętrzna otoczka włosów w pełni zapobiega zarówno utracie składników wewnętrznych, jak i przedostawaniu się do środka zanieczyszczeń zewnętrznych. Zapewnia to stałość składu chemicznego, który daje obiektywny wynik badania.
  • Biopierwiastki są regularnie wbudowywane w strukturę włosów w trakcie ich wzrostu. Dzięki temu, włos dostarcza informacji o obecności kationów metali w organizmie na przestrzeni nawet kilku miesięcy i nie jest obciążony wpływem krótkoterminowych zmian stężeń kationów metali, np. w przebiegu cyklu dobowego, jak ma to miejsce w przypadku krwi.
  • Włosy dają możliwość oznaczenia już bardzo małej ilości pierwiastków toksycznych i pozwalają określić wpływ ich oddziaływania na pierwiastki odżywcze i równowagę organizmu przez dłuższy okres czasu.
  • Analiza stężeń pierwiastków śladowych we włosach jest więc najprawdopodobniej najlepszą metodą oceny stanu przemiany mineralnej organizmu, jak i przewlekłego oddziaływania metali ciężkich. Wiele ośrodków naukowych na świecie prowadzi pracę nad oceną korelacji pomiędzy stężeniem pierwiastków śladowych we włosach a ilością tych pierwiastków w organizmie, zarówno w przypadku równowagi fizjologicznej, jak i podczas patologii.
BADANIE KRWI BADANIE WŁOSA
Wiarygodność metody +
Dokładność
i wszechstronność wyniku
+
Odzwierciedlenie
rzeczywistego poziomu
odżywienia organizmu
+
Wskazanie na zależności
i wspólne oddziaływania
pomiędzy poszczególnymi
badanymi elementami
+

Ponadto EHA jest doskonałą metodą oceny skutków działania naszego największego wroga – stresu, który niebezpiecznie zaburza równowagę organizmu. Stres jest największym zagrożeniem naszych czasów.

Podczas jego występowania następuje mobilizacja zasobów energetycznych, wzmocnieniu ulegają funkcje motoryczne (czynność serca, rozszerzenie arterioli, pobudzenie zmysłów itp.). Jeżeli trwa to długo, następuje stopniowe uszkadzanie funkcji poszczególnych podsystemów, np. układu krążenia czy układu nerwowego. Najbardziej niekorzystny dla zdrowia jest stres przewlekły. Działa podstępnie, powoli uszkadzając nasze ciało. Najpierw objawia się poprzez brak harmonii. Zakłócona równowaga początkowo przejawia się zmianami funkcjonowania na poziomie komórki, a potem całego ciała. Funkcjonowanie komórek odzwierciedlają zmiany stężeń pierwiastków, które we krwi są widoczne już bardzo późno. Najczęściej wtedy, kiedy choroba jest bardzo zaawansowana. Zmiany stężeń pierwiastków we włosach pokazują oddziaływanie stresu na bardzo wczesnym poziomie zmian chemicznych. Dlatego badanie pierwiastkowe włosa świetnie nadaje się do oceny oddziaływania stresu na organizm.

Nie tylko zawartość pierwiastków, ale również ich proporcje są ważne

Fizjologiczne procesy życiowe zależą nie tylko od składu i stężenia poszczególnych pierwiastków, lecz również od ich proporcji w ustroju. Niektóre „współ- pracują” ze sobą, inne są wobec siebie „konkurencyjne”. Nadmiar czy niedobór jednego pierwiastka wpływa na zmianę zawartości innych.

Zasługujesz na to, by cieszyć się pełnią życia.
Zasługujesz na to, by jak najdłużej zachować siłę, urodę, zdrowie i witalność

Wzajemne oddziaływanie występujące między poszczególnymi biopierwiastkami, a także metalami toksycznymi, ma ogromny wpływ na ich przyswajanie w przewodzie pokarmowym i wchłanianie komórkowe. Dla poszczególnych obszarów organizmu istnieje ściśle określona równowaga jonowa, która utrzymuje się na stałym poziomie. Na podstawie proporcji pomiędzy pewnymi pierwiastkami można ocenić aktywność metaboliczną i prawidłowość procesów fizjologicznych. Dlatego EHA jest bardzo dobrym narzędziem diagnostycznym w profilaktyce.

Czego możesz się spodziewać po wprowadzeniu zmian sugerowanych przez EHA?

  • przypływu energii,
  • skutecznej kontroli masy ciała,
  • poprawy kondycji psychicznej i fizycznej,
  • eliminacji niezdrowych żywieniowych zachcianek,
  • spowolnienia procesów starzenia,
  • podniesienia immunologicznej odporności,
  • eliminacji problemów z trawieniem.

EHA – Twoja świadoma profilaktyka. Twoje ZDROWIE!
EHA, to doskonałe rozwiązanie dla Ciebie i Twoich bliskich!

KTO I DLACZEGO POWINIEN PODDAĆ SIĘ BADANIU EHA?

Analiza Pierwiastkowa Włosa ma zastosowanie:

  • dla wszystkich dbających i chcących zachować zdrowie,
  • dla wszystkich żyjących i pracujących w napięciu i stresie,
  • dla wszystkich po przebytych chorobach celem przyśpieszenie regeneracji,
  • dla wszystkich uprawiających rekreacyjnie i wyczynowo sport,
  • dla wszystkich stosujących suplementację w celu korekty niezaspokojonych potrzeb żywieniowych,
  • dla wszystkich kobiet w ciąży i karmiących piersią,
  • dla wszystkich dzieci.

Kto i dlaczego powinien więc poddać się badaniu EHA?

Każdy, i to najlepiej, co 6 miesięcy. Takie postępowanie będzie doskonałym działaniem profilaktycznym, przeciwdziałającym wielu problemom zdrowotnym. Analiza włosów może być przeprowadzana częściej w celu monitorowania postępów zastosowanego już sposobu leczenia. Brak, nadmiar lub złe proporcje pierwiastków, a także obecność substancji toksycznych w organizmie, może być objawem lub przyczyną wielu schorzeń:

Zaburzenia proporcji minerałów mogą prowadzić do chorób.

Choroba Alzheimera Glin
Anemia Miedź, Ołów, Żelazo
Anoreksja Sód, Żelazo, Wapń, Selen, Arsen, Ołów
Bóle pleców Magnez, Wapń
Wysokie ciśnienie krwi Wapń, Sód, Kadm
Rak Potas, Chrom, Mangan, Ołów
Zaburzenia sercowo-naczyniowe Sód, Potas, Krzem, Selen, Magnez
Wysoki poziom cholesterolu Wapń, Miedź, Cynk, Magnez, Selen, Chrom Zaparcie, Ołów
Mukowiscydoza Selen
Problemy dentystyczne Selen
Zapalenie skóry Cynk, Rtęć, Mangan
Cukrzyca Wapń, Magnez, Cynk, Sód, Potas, Chrom, Mangan
Egzema Wapń, Miedź, Cynk
Obrzęk Żelazo, Sód, Selen
Rozedma płuc Kadm
Znużenie Sód, Żelazo, Mangan, Arsen, Ołów, Rtęć
Utrata włosów Selen, Żelazo, Mangan, Cynk, Wanad, Arsen, Kadm, Ołów, Rtęć
Nadczynność Magnez, Miedź, Rtęć, Ołów, Glin
Nadciśnienie Wapń, Sód, Kadm
Bezsenność Wapń, Selen, Rtęć
Niesprawność nerek Chrom, Rtęć
Złe wchłanianie Cynk
Utrata pamięci Mangan, Cynk, Wapń, Potas, Magnez, Selen, Ołów, Rtęć
Osteoporoza Miedź, Wapń, Magnez, Mangan, Żelazo, Ołów
Paraliż Potas, Selen
Choroba Parkinsona Glin
Problem skórne Magnez, Cynk, Selen
Częstoskurcz Żelazo
Szum uszny Mangan, Żelazo
Wrzody Chrom
Spadek wagi Cynk, Mangan

Zadbaj o siebie – wykonaj Analizę Pierwiastkową Włosa!